Корисні посилання
Український центр оцінювання якості освіти
ІФРЦОЯО
ЗНО з фізики онлайн
https://zno.osvita.ua/physics/
ЗНО "На шару" з фізики. Тренажер
Корисні посилання
Український центр оцінювання якості освіти
ІФРЦОЯО
ЗНО з фізики онлайн
https://zno.osvita.ua/physics/
ЗНО "На шару" з фізики. Тренажер
У відео розповідається про те, чому зображення слів у дзеркалі перевертаються зліва направо (чи навпаки, тобто горизонтально), а не згори униз (чи навпаки, тобто вертикально). Відповідь пов’язана із дзеркальним відбиванням світла. Дзерка́ла – це ніби вікна в інший світ (альтернативні всесвіти, просто з перевернутими входами та виходами). Здавалося б, до чого тут прозорість?
Найпотужніше джерело гамма-променів в Чумацькому Шляху - подвійна система з нейтронною зіркою PSR J1653-0158. Одна із зірок системи в два рази масивніше Сонця, а друга має лише 1% його маси. Вони обертаються навколо одна одної кожні 75 хвилин - набагато швидше, ніж інші відомі бінарні системи.
При цьому перша зірка є аномально масивною для пульсара, надзвичайно швидко обертається (близько 500 обертів в секунду) і має вкрай слабке магнітне поле.
Друга ж, судячи з усього, колись була білим карликом, але пульсар поглинув більшу частину її речовини. Залишок карликової зірки обертається навколо пульсара на відстані, яка всього в 1,3 рази перевищує відстань Земля-Місяць.
Життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо, потребує рідкої води. Вчені вважають, що життя на Землі почалася в наших океанах.
Тепер, досліджуючи Сонячну систему, науковці зрозуміли, що супутники навколо планет-гігантів мають необхідні умови, що під їх поверхнею може перебувати рідка вода. Це в якійсь мірі розширює наше уявлення про те, де можна спробувати знайти живі організми. Подробиці у відео.
Він досліджував народне мистецтво, колекціонував замальовки українського орнаменту. У творчому тандемі з С. Васильківським працював над оформленням будинку губернського земства в м. Полтаві. 25 жовтня минає 160 років від дня народження
М. Самокиш.
Світлина з видання: Яценко В. Микола Семенович Самокиш: нарис про життя та творчість. 1954.
Ми звикли до того, що вишивають здебільшого жінки. Чоловіки зрідка беруться за цю справу. Але інколи бувають винятки. Знайомтеся – Михайло Покиданець із Чернівців. Чоловік є воістину неперевершеним творцем дивосвіту вишивки.
Вчені вперше отримали підтвердження наявності води на стороні Місяця, освітленій сонцем. Про це повідомили під час пресконференції NASA.
До цього ознаки наявності води вдавалося виявити лише на неосвітлених частинах супутника Землі.
Нову знахідку вдалося зробити завдяки Стратосферній обсерваторії інфрачервоної астрономії (SOFIA). Це станція, що являє собою літак "Боїнг" з телескопом, який дозволяє отримувати дуже чіткі знімки в інфрачервоному діапазоні.
Королева Великобританії Єлизавета II замовила собі вишиванку у Всеукраїнському центрі вишивки і килимарства, розташованому в Решетилівці Полтавської області.
Вартість роботи не уточнюється, але відомо, що Решетилівську вишивку можуть включити до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.
Ти досі віриш, що на дітях великих людей природа відпочиває? ⠀
А як тобі такий факт? ⠀
У родині швейцарських учених Бернуллі було безліч видатних людей, і ось лише деякі з них: ⠀
Ґаліле́о ді Вінче́нцо Бонаю́ті де Ґаліле́й — італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик, один із засновників сучасного експериментально-теоретичного природознавства.
То́мас А́лва Е́дісон, — американський науковець і винахідник, автор винаходів, на які видано 1093 патенти США та 1239 патентів інших країн. Більшість своїх винаходів зробив у лабораторії в Менло-Парк у штаті Нью-Джерсі, протягом 1876–1887 років, включаючи створення лампи розжарення у 1879 році.
Як ми відчуваємо температуру? І чи власне температуру ми відчуваємо. А що як, наші відчуття нас обманюють?
https://www.youtube.com/watch?v=2hsgeJ9_4nc&list=PLS3dH5drwWJa24eRf60Zx__-a1kKLvsNl&index=17
Щороку на жовтень припадає період актвності зорепаду Оріоніди.
Оріоніди (ori) — метеорний потік, який традиційно спостерігають в жовтні. В період активності з 2 жовтня по 29 жовтня, з максимумом 20 — 22 жовтня, можна побачити в середньому 20 — 25 метеорів за годину, радіант розташований між сузір'ями Оріона та Близнюків. На початку жовтня радіант знаходиться між зірками лямбда-Оріона та дзета-Тельця та рухається в сторону Близнюків. Зорепад породжений кометою Галея (1P/Halley). Ця комета дає ще одну активність — ета-Аквариди.
Пропоную виготовити головоломку з дроту.
Завдання головоломки: розмістити фігури так, щоб з поданого набору цифр скласти прямокутник.
Відео іспанською мовою, але все можна зрозуміти.
Панорамне відео, що демонструє процес забору грунту з астероїда Бенну в рамках місії OSIRIS-REx. Ці події відбудуться вже сьогодні 20.10.2020р.
Кімнатні рослини роблять будинок красивішим і затишнішим, очищають його від вуглекислого газу і насичують його киснем. Ну, а щоб кімнатні квіти гармонійно вписувалися в інтер'єр будинку важливо правильно їх розмістити.
Ідеальним рішенням буде підставка для квітів. Тим більше що вдало підібрані підставки самі по собі можуть прикрасити приміщення.
Деревина - оптимальний матеріал для квіткових полиць і стелажів. Вона легка, відносно дешева, проста в обробці, вологостійка і при належній обробці - декоративна. Краще використовувати деревину хвойних порід. Вона не гниє і не жолобиться від води.
Більшу частину паперу, який ми зазвичай викидаємо, можна було б переробити і використати повторно. Збір і переробка макулатури непрямим чином захищає диких тварин від зникнення, адже тоді вирубується менше лісів.
Що ж можна виготовити з паперової лози?
Наука — сфера діяльності людини, спрямована на отримання (вироблення і систематизацію у вигляді теорій, гіпотез, законів природи або суспільства тощо) нових знань про навколишній світ.
Але не на всі питання наука має відповіді...
https://www.youtube.com/watch?v=pJP1eST-3oA
Відео про ті матеріали, які можна і які краще використовувати для виготовлення виробів технікою випилювання ручним лобзиком, їх порівняння, особливості, та недоліки.
Представники Грінвічської обсерваторії оголосили переможців конкурсу астрофотографії, який проводиться щороку, починаючи з 2009 року.
Цього разу кращою визнали роботу французького фотографа Ніколя Лефоде, (Nicolas Lefaudeux), він отримав головний приз в 10 тисяч фунтів стерлінгів.
https://techno.24tv.ua/astronomi-pokazali-naykrashhi-astrofotografiyi-novini-tehnologiy_n1437184
Неймовірна 3D-візуалізація процесів, що відбуваються безпосередньо під поверхнею нашої зірки. Лінії магнітних полів, що підіймаються крізь поверхню. Світлі та темні плями в зовнішній атмосфері Сонця.
Ви завітали на блог – портфоліо
Іванович Тамари Іванівни,
учителя трудового навчання, фізики та астрономії ОЗ "Білоусівський ліцей"
Сокирянської міської ради Дністровського району Чернівецької області.
Мета створення блогу – створення електронного навчально-методичного забезпечення дисциплін, які викладаю, а також бажання поділитися власними доробками, ідеями та зібрати своєрідний каталог цікавих знахідок з досвіду роботи. Буду рада, якщо ви знайдете тут для себе щось цікаве і корисне.
Кожна вишита річ потребує відповідного оформлення. Особливо це стосується обробки країв. Під час користування виробами необроблені краї обсипатимуться, що призведе до їх псування та неестетичного вигляду.
Край рушника можна обробляти швом "упідгин", метеживом, бахромою, петельним швом чи торочками.
Вибравши схему для в'язання і розпочавши роботу з виготовлення шарфа, необхідно бути уважною і не допускати помилок у пров'язуванні елементів.
Крім того, необхідно уточнити: як у конкретній схемі позначено той чи інший елемент в'язання?
Олександр Фрідман – математик, фізик і геофізик, творець теорії нестаціонарного Всесвіту, автор рівнянь Фрідмана. Результати Фрідмана продемонстрували, що рівняння Ейнштейна не призводять до єдиної моделі Всесвіту, якою б не була космологічна стала.
Марс - найпопулярніша планета Сонячної системи (після Землі), недарма NASA має серйозні наміри відправити туди пілотовану місію, а Ілон Маск марить створенням на Марсі постійного поселення. А ще на Марсі дуже цікаво (звісно якщо у Вас є хороший скафандр). Ось п'ять крутих фактів про цю планету.
Аплікація на тканині - це один із видів декоративно - ужиткового мистецтва, заснований на створенні художніх зображень, візерунків, орнаментів шляхом закріплення їх на площині (тло). Цим тлом може бути тканина. Аплікація - це накладання та приєднання до якоїсь поверхні
Мере́жка — ажурний узор, зроблений на місці висмикнутих із тканини ниток. Мережки можуть бути головною частиною візерунку або відмежовуючою лінією. Мережки належать до рахункових швів. Орнаменти, доповнені мережками, відрізняються тонкістю і витонченістю. Мережки дуже різноманітні за виконанням й виглядом. Здебільшого їх роблять нитками під колір тканини, що створює додатковий ефект вишивки. Але деякі види мережок виконують кольоровими нитками (муліне або котушковими).
Лічильна гладь («лиштва») належить до групи поверхнево – нашивних лічильних технік вишивання. Назва «поверхнево – нашивні лічильні» техніки пояснює їх спосіб виконання, тобто вишивання на поверхні тканини, рахуючи нитки. Усі елементи узору вишивають паралельними стібками через одну нитку тканини. За способом утворення розрізняють лиштву качалочкову, пряму і косу.
Фарту́х (через пол. fartuch від нім. Vortuch, утвореного від vor- — «перед» + Tuch — «хустка»), діал. запа́ска, попередник, попередниця — предмет одягу різного крою, з різного матеріалу, який одягають під час роботи, щоб запобігти забрудненню одягу спереду, зокрема, жіночий одяг у вигляді шматка тканини певного розміру та фасону, який одягають спереду на сукню, спідницю
Домашній текстиль, всілякі «м'які» аксесуари створюють надзвичайний затишок в приміщенні. Практичність тут відіграє не останню роль. Такий декоративний елемент, як прихватки для кухні своїми руками, дозволить не тільки зняти з вогню каструлю, витягнути з духовки гарячий пиріг, але і оригінально прикрасять інтер'єр. Подібні речі легко пошити з підручних матеріалів
В'язання — процес виготовлення виробів (зазвичай елементів одягу) з безперервних ниток шляхом згинання їх у петлі й з'єднання петель одна з одною за допомогою нескладних інструментів вручну (в'язальний гачок, спиці, голка) або на спеціальній машині (механічне в'язання).
Підліток Джексон Освальд з американського Мемфісу, штат Теннессі, потрапив до Книги рекордів Гіннеса як «наймолодша людина, яка зібрала термоядерний реактор».
Школяр сконструював реактор самостійно у себе в кімнаті, коли йому було 12 років. Зібрав він фузор Фансфорта — Хірша. Це прилад для отримання керованої термоядерної енергії.
Освальд будував реактор два роки, надихнувшись прикладом попереднього рекордсмена Тейлора Вілсона, який зібрав реактор в 14 років. Освальд, якому нині 15 років, успішно запустив прилад за декілька днів до свого 13-річчя.
Його досягнення підтвердили кілька наукових ресурсів та дослідник термоядерного синтезу Річард Халл, який веде список вчених-аматорів, які досягли термоядерного синтезу в домашніх умовах.
Юний американець проєктував та збирав реактор самостійно, але під наглядом мами — вона слідкувала за кожним етапом створення. Зараз Освальд проводить експерименти не так часто, але обіцяє побудувати щось ще більш вражаюче.
За матеріалами hromadske.ua
Цікаві факти про Марс та його дослідження
https://www.youtube.com/watch?v=xuWJTGng6GM&list=PLakz_eNBaOm6gHZNA3YVMShHHzI7ksfcN
Нобелівську премію з фізики 2020 року присудили трьом ученим за їх роботу, що стосується однієї з найзагадковіших, найтемніших таємниць космосу — чорних дір. Про це 6 жовтня поточного року оголосила Королівська шведська академія наук.
Астеризм (дав.-гр. ἀστήρ (астер)— зоря) — група зірок, що легко розрізняється на нічному небі та може мати історичну назву. Але якщо група зірок включає практично всі яскраві зорі певного сузір'я, наприклад, Дельфін, Північна Корона, Волосся Вероніки чи Південний Хрест, то вона не є астеризмом
Насамперед, швидкість світла – фундаментальна фізична стала, швидкість поширення електромагнітної взаємодії у вакуумі. Інше значення – швидкість поширення електромагнітних хвиль, включно зі світлом, у певному середовищі (вакуумі, наприклад).
Але чи можна рухатися швидше, ніж світло у вакуумі?
https://www.youtube.com/watch?v=0o3ANMZi79A
Сьогодні ввечері варто подивитися на схід відразу після заходу сонця (хоча погода не сприяє), можливо, нам пощастить побачити вражаючий, найбільший та найяскравіший за попередні 15 років Марс. Земля проходить на відстані 62,1 млн км до червоної планети. Ще ближче планети опиняться одна до одної лише у 2035 році. Марс і Земля обертаються навколо Сонця по еліптичних орбітах, тому іноді дуже близько підходять одна до одної. Найбільше зближення можливе, коли Земля знаходиться на найбільш віддаленій від Сонця відстані (афелій), а Марс - найближче до Сонця (перигелій). У цей момент між ними близько 54,6 млн км. Через тиждень Марс буде майже таким же яскравим, але перебуватиме в опозиції, тобто прямо навпроти Сонця. Послідовність зображень показує, як кутові розміри Марса зросли за час його наближення за останні кілька місяців. У 2003 році планети були у 55,7 млн км одна від одної, у 2018 р. - 57,6 млн км. Зараз Марс почав віддалятися від Землі і наступне зближення розпочнеться у 2029 році.
Візуалізація за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=wwY4Q4q6Vdg
Драконіди або Джакобініди (DRA, GIA) — змінний метеорний потік на початку жовтня, максимум припадає на 8 — 10 жовтня, радіант розташований у сузір'ї Дракона в точці α = 262°, δ = +54°. Потік пов'язаний із кометою Джакобіні — Ціннера. Зазвичай активність потоку становить до 5 метеорів на годину, але декілька разів ставалися спалахи активності. Порівняно невелика швидкість метеорів (~ 20 км/с) та жовтий їх відтінок створюють дивовижне видовище для наземних спостерігачів. Для супутників та космічних апаратів метеори безпечні.
Драконіди у Ленінграді 9 жовтня 1933 року
4 жовтня стартує міжнародний тиждень космосу. В історії світової космонавтики Україна відіграла не останню роль. Саме український інженер Сергій Корольов першим запустив у космос супутник та сприяв польоту першої людини у космос.
Чорні діри ще до недавнього часу залишалися об’єктами, які не спостерігалися безпосередньо, аж доки у 2019 році не було отримано зображення тіні чорної діри в центрі галактики M87. Тож, ці об’єкти реальні. Що буде, якщо потрапити в чорну діру?