Астероїди - не єдині космічні тіла, які іноді падають на Землю. Кожен день більш ніж 100 тонн космічного матеріалу із залишків астероїдів і комет та різного космічного "сміття" падає на Землю. Більшість з цих об’єктів руйнуються ще в атмосфері. Якщо щось таки долетіло до поверхні Землі, це скоріше метеорит.
середа, 30 червня 2021 р.
Що таке час?.... Чи насправді він існує?
Найдавнішими вимірюваннями часу були спостереження за циклами природи: зміною дня і ночі, а також порами року для створення календарів. Більш точні прилади на кшталт сонячних і механічних годинників, зрештою, змогли поміститися в невеликі та зручні корпуси (коробки).
Але що са́ме ми вимірюємо? Чи існує час фізично? Або ж він – лише в наших головах?
вівторок, 22 червня 2021 р.
Гринвіцька королівська обсерваторія
понеділок, 21 червня 2021 р.
Кондратюк Юрій Васильович
Джон Губолт (John Houbolt), один з керівників американської програми «Аполлон» у 1969 році зазначив стосовно розробок Кондратюка: «Кондратюк приблизно 50 років тому розрахував, що схема відділення останнього модуля від космічного корабля-носія, є в енергетичному відношенні найкращим способом посадки на Місяць».
Коли американський астронавт Ніл Армстронг відвідував СРСР у 1970 році він зібрав трохи землі біля будинку Кондратюка у Новосибірську аби вшанувати внесок науковця у шлях людства до Місяця.
неділя, 20 червня 2021 р.
Галілео Галілей
Галілео Галілей народився в італійському місті Піза. Він був старшим сином талановитого музиканта і теоретика музики Вінченцо Галілея. У 17 років Галілей вступив до Пізанського університету, щоб вивчати медицину, а пізніше, майбутній вчений, зацікавився математикою. Галілей вивчив лінію на Місяці, яка розділяла місячний день від місячної ночі (термінатор), і дійшов висновку, що більш світлі ділянки супутника мають рельєф, оскільки відкидають тіні, а темні – плоскі, бо у них тіні відсутні. Пізніше Галілей розпочав спостереження Юпітера і помітив ти (пізніше чотири) «зірочки». Він зробив правильне припущення, що це не що інше, як місяці Юпітера (тепер їх називають Галілеєвими супутниками), які обертаються навколо планети. Галілей був одним з тих, хто вперше спостерігав сонячні плями. В 1623 році вибрали нового папу, Урбана 8, який вирізнявся більш широкими поглядами, і Галілею дозволили обговорити ідею Коперника як математичну концепцію при умові, що вчений з однакову увагу приділить обом ідеям. Однак у своїй наступній праці «Діалог про дві головні системи світу» (1632 рік) вчений відкрито віддав перевагу геліоцентричним поглядам
середа, 16 червня 2021 р.
16 червня 1963 року. Політ космічного корабля «Восток-6» з першою у світі жінкою-космонавтом Валентиною Терешковою.
16 червня 1963 року відбувся політ космічного корабля «Восток-6» з першою у світі жінкою-космонавтом Валентиною Терешковою. Вона стала шостим радянським космонавтом, десятим астронавтом Землі та й дотепер є єдиною жінкою, що побувала за межами нашої планети наодинці.
Одночасно на орбіті перебував «Восток-5» Валерія Биковського. Парний політ був організований для вивчення впливу космосу на організми чоловіків та жінок. Зокрема, була остаточно вирішена проблема харчування: у цей раз екіпажі вживали їжу, що складалася з різних натуральних продуктів. У результаті стало зрозуміло, що на орбіті можливо нормально харчуватися різною земною їжею.
«Восток» Терешкової зробив 48 обертів навколо Землі, що зайняло майже три доби, а зроблені нею фотографії горизонту пізніше стали у пригоді для виявлення аерозольних шарів атмосфери.
понеділок, 14 червня 2021 р.
13 червня 1831 року народився Джеймс Клерк Максвелл
середа, 9 червня 2021 р.
Часткове затемнення Сонця. 10 червня 2021 року
10 червня 2021 року на більшій території України можна буде спостерігати часткові фази кільцеподібного сонячного затемнення!
вівторок, 8 червня 2021 р.
ПОЛЬОТИ SPACE SHUTTLE. Неймовірні деталі
Спейс-шатл запускався у космос за допомогою ракет-носіїв, здійснював маневри на орбіті як космічний корабель і сідав як планер. Планувалося, що спейс-шатли будуть снувати, як човники, між навколоземною орбітою та Землею, доставляючи корисні вантажі в обох напрямках. Довжина спейс-шатла — 32, 2 м, розмах крил — 23,8 м.
пʼятниця, 4 червня 2021 р.
вівторок, 1 червня 2021 р.
Місцезнаходження Північного магнітного полюсу Землі
1 червня 1831 року Джеймс Кларк Росс разом з Джоном Россом виявили місцезнаходження Північного магнітного полюсу Землі. А чи дійсно він Північний, а не Південний?