Презентація до уроку
неділя, 31 жовтня 2021 р.
субота, 30 жовтня 2021 р.
Задача про вертоліт і канат
Вертоліт летить горизонтально з постійною швидкістю. Якою буде форма довгої однорідної мотузки, підвішеної до вертольота?
Відповідь на це запитання намагалися дати студенти, які хотіли потрапити в збірну США з фізики.
вівторок, 26 жовтня 2021 р.
Михайло Янгель
25 жовтня – 110 років із дня народження та 50 з дня смерті Михайла Янгеля (1911–1971), вченого-механіка українського походження та конструктора ракетно-космічної техніки
середа, 20 жовтня 2021 р.
Джеймс Чедвік
20 жовтня 1891року народився британський фізик Джеймс Чедвік, лавреат Нобелівської премії за відкриття нейтрона. Також тривалий час він займався дослідженням ланцюгової ядерної реакції.
понеділок, 18 жовтня 2021 р.
Перше спостереження Сонячного затемнення
18 жовтня 320 року грецький філософ Папп Олександрійський вперше спостерігав за затемненням Сонця як науковець. Результатом такого спостереження став його коментар до основного твору старогрецького астронома Птолемея «Альмагест». В ньому зібрано астрономічні теорії древніх греків, результати досліджень самого Птолемея, зокрема про геоцентричну систему світу, математичну теорію руху планет навколо нерухомої Землі. Коментар Паппа був написаний до VI книги «Альмагеста», яка охоплює інформацію про сонячні та місячні затемнення.
неділя, 17 жовтня 2021 р.
ЧИ ЗАГРОЖУЮТЬ НАМ «ТРОЯНЦІ» І «КЕНТАВРИ»?
Переглядаючи стрічку новин, кожен зустрічав повідомлення апокаліптичного характеру, мовляв, до Землі наближається астероїд, який несе небезпеку для людства. Звісно, такі повідомлення набирають велику кількість переглядів. Але, як зауважує Михайло Лашко, астероїдно-кометна загроза насправді – доволі актуальна.
За матеріалами газети "Світ", № 37-38, жовтень 2021 р.
субота, 16 жовтня 2021 р.
Онлайн-хакатон SPACETECH EUROPE Online Hackathon
Не живи тільки мріями, діяти‼️
Не проґав можливість прокачати свої космічні ідеї, зібрати власну команду однодумців та стати фіналістом міжнародного онлайн-хакатону SPACETECH EUROPE Online Hackathon.
ВІКНО МОЖЛИВОСТЕЙ для твоїх ідей відкрито до 11 листопада .
⠀ Завдяки твоєму натхненню, спільній командній роботі під наставництвом знаних європейських менторів та експертів, які вже з’їли на питаннях просування продуктів, ти зможеш показати всьому світу як втілиш свою ідею в життя!
⠀ Ми всі стартапери, в якомусь сенсі, і кожен день зустрічаємо нові можливості, перешкоди і перемоги. НЕ БІЙСЯ НАМАГАТИСЬ БУТИ КРАЩИМ!
РЕЄСТРУЙСЯ: https://eventornado.com/event/spacetech-europe/#home
вівторок, 5 жовтня 2021 р.
Луї Жан Люм’єр
5 жовтня 1864 року народився Луї Жан Люм’єр, який зі своїм братом Огюстом увійшов в історію як винахідник кінематографа, родоначальник французької кіноіндустрії та кінорежисури.
Оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізики 2021 року
Лауреатами Нобелівської премії з фізики 2021 року стали фахівці з метеорології Сюкуро Манабе і Клаус Хассельман, а також - італійський вчений Джорджо Парізі.
Про це повідомили у Нобелівському комітеті.
Так, половину премії присуджено фізику японського походження Сюкуро Манабе - працює в США, а також - німцеві Клаусу Хассельману - за «фізичне моделювання клімату Землі, за кількісний аналіз варіацій і надійний прогноз глобального потепління».
Друга половина премії присуджена Джорджо Парізі за «відкриття того, як безлад і флуктуація взаємодіють в фізичних системах від атомних до планетарних масштабів».
Грошову премію у розмірі 10 млн шведських крон (більше $1,14 млн) розділять Манабе і Хассельман, а другу половину цієї суми - окремо Парізі.
понеділок, 4 жовтня 2021 р.
Перший у світі штучний супутник Землі - "Супутник-1".
З космодрому Байконур 4 жовтня 1957 був запущений перший у світі штучний супутник Землі - "Супутник-1".
Для його створення використовувалися досягнення радянської обчислювальної техніки, ракетної техніки, а також небесної механіки. За допомогою першого ШСЗ вчені отримали можливість виміряти щільність всіх атмосферних шарів, дізнатися особливості передачі радіосигналів в іоносфері, перевірити точність, вірогідність технічних рішень і теоретичних розрахунків, які були використані для виведення ШСЗ.