17 червня ESA та OHB нарешті уклали контракт на створення Laser Interferometer Space Antenna (LISA).
Laser Interferometer Space Antenna (LISA) — це запланований космічний зонд для виявлення та точного вимірювання гравітаційних хвиль — збурень гравітаційного поля, що спричинені гравітаційною дією рухомих тіл. LISA стане першою спеціальною гравітаційно-хвильовою обсерваторією космічного базування. Його метою є вимірювання гравітаційних хвиль безпосередньо за допомогою лазерної інтерферометрії. Концепція LISA складається з трьох космічних кораблів, розташованих у вершинах рівностороннього трикутника зі сторонами 2,5 млн км, які летять по геліоцентричній орбіті. Відстань між супутниками точно контролюється для виявлення гравітаційної хвилі, що проходить.
LISA стала третьою великою місією програми Cosmic Vision ще у 2017 році. Її основа — інтерферометрія. Це метод, за якого лазери з трьох апаратів накладають світлові хвилі одна на одну і фіксують зміни відстані між парою золотоплатинових кубів розміром 46 мм. Ці зміни вимірюються до пікометра, що дорівнює одній десятимільйонній товщини волосини. Таким чином, інженери зможуть відстежувати, як гравітаційні хвилі розтягують і стискають саму тканину простору.
Окрім зіткнень надмасивних чорних дір, обсерваторія також відстежуватиме еволюцію десятків тисяч тісних подвійних зірок у Чумацькому Шляху. OHB планує провести критичний огляд проєкту у 2025 році, після чого відбудеться добір наукових приладів і випробування лазерів. До середини 2030-х років Європа матиме перше космічне «вухо» для перевірки теорії відносності та картографування темного Всесвіту.