За матеріалами Небо Сьогодні • Астрономія та Астрофотографія
Після зникнення яскравого Місяця з вечірнього неба у Північній півкулі з‘явилася остання можливість продуктивно поспостерігати комету 12P/Pons-Brooks майже в усій красі перед тим, як вона сховається в сонячній заграві приблизно через 2 тижні. «Майже», тому що точку свого перигелію комета пройде тільки 21 квітня — саме тоді вона повинна досягти максимальної яскравості.
Незважаючи на відносно високий поточний блиск близько +5-ї зор. вел., комета так і не стала легко видимою неозброєним оком: дається взнаки її досить низьке розташування над горизонтом, а це підвищує вимоги до рівня якості неба. У кометній базі COBS наразі є всього лише чотири звіти про її спостереження неозброєним оком досвідченими спостерігачами.
Як і раніше, небесну мандрівницю можна спостерігати на відносно ранньому вечірньому небі невисоко над західним горизонтом. Зараз комета рухається на тлі зірок у сузір‘ї Овен, недалеко від кордону із сузір'ям Трикутник. 30-31 березня вона майже впритул пройде поряд із яскравою зіркою Гамаль (альфа Овна, +2,0 зор. вел.), що дасть змогу легко її знайти навіть новачкам.
Якщо ви будете спостерігати комету на темному прозорому небі, то навіть у невеликий бінокль або телескоп окрім газопилової коми можете помітити ще слабкий газовий хвіст: його довжина залежатиме від поточної активності комети. У великі інструменти, можливо, буде помітна тонка структура газового хвоста та різні неоднорідності (оболонки, завитки) у внутрішній частині газопилової коми, пов‘язані з високою активністю комети.