6 січня дрон-вертоліт Ingenuity здійснив свій 71-й політ. Апарату не вдалося виконати його програму: через збій у роботі навігаційної системи він був змушений здійснити дострокову посадку. Це сталося через те, що маршрут гелікоптера пролягав над піщаною ділянкою, де практично не було каміння або якихось інших утворень, які можна було б використовувати як орієнтир.
Після дострокової посадки, фахівці NASA вирішили провести тест, який би засвідчив готовність Ingenuity до нових польотів. Він відбувся 18 січня. Під час нього дрон піднявся на висоту 12 метрів. На жаль, але під час посадки NASA втратила зв’язок із вертольотом.
Згодом контакт із дроном вдалося відновити. Однак передані на Землю знімки продемонстрували вельми неприємну істину — під час аварійної посадки Ingenuity пошкодив щонайменше одну зі своїх лопатей. Зроблений дроном знімок тіні свого ротора, наочно демонструє відсутній фрагмент. Вивчивши зображення та телеметрію, фахівці Лабораторії реактивного руху NASA дійшли висновку про неможливість продовження експлуатації дрона. Отже, 72-й політ став для нього останнім.
Формально він був розрахований на п’ять польотів і 30 днів роботи. У реальності ж Ingenuity провів на Марсі майже три роки й здійснив 72 польоти, під час яких пролетів близько 17 км.
За матеріалами The Universe. Space. Tech