10 років тому, 25 серпня 2012 року, Voyager 1 став першим земним апаратом, який вийшов у міжзоряний простір. Через кілька років до нього приєднався його «побратим» Voyager 2.
Космічні мандри «Вояджерів» й далі тривають.
10 років тому, 25 серпня 2012 року, Voyager 1 став першим земним апаратом, який вийшов у міжзоряний простір. Через кілька років до нього приєднався його «побратим» Voyager 2.
Космічні мандри «Вояджерів» й далі тривають.
97 років тому в обсерваторії поблизу Гори Кішка у Криму відрито астероїд у головному поясі. Він отримав назву 1709 Україна.
Небесні тіла почали отримувати назви зі стародавніх часів, і багато з них поступово «прижилися» в астрономії. Це в першу чергу стосується найяскравіших зірок і планет. Ситуація різко змінилася після винайдення телескопа: вже у XVIII столітті він дозволив відкрити нову планету, щодо назви якої відразу почалися суперечки (врешті за нею закріпилося ім’я «Уран»). Наче цього було мало, на «астрономічній сцені» з’явилися нові класи небесних тіл, і найбільше хаосу в досить чітку на той момент систему «небесної номенклатури» внесли астероїди.
Прогулянка сузір'ями літнього неба. Сподіваємося, що це відео надихне вас на спостереження та відкриє для вас шлях вивчення мешканців нічного неба.
Частина 1: https://www.youtube.com/watch?v=QRQ8-lJVNSY
Частина 2: https://www.youtube.com/watch?v=ikE4cwS99gQ
Частина 3: https://www.youtube.com/watch?v=3GO1lMob9bQ
Самонесучий міст Леонардо був розроблений, коли він перебував під патронатом Чезаре Борджіа. Борджіа найняв Леонардо своїм військовим інженером, у свою чергу Леонардо розробляв і будував чудові військові машини. Однією з таких машин був цей міст. Його простоту та геніальність неможливо недооцінити.
Навіщо потрібен був самонесучий міст – він не потребує спеціальних навичок для виготовлення деталей, окрім кількох людей, які добре володіють сокирою. Його також можна перенести кількома людьми на будь-яке поле бою. Щоб утримувати його разом, не потрібні цвяхи чи мотузки – міст є самонесучим і може витримати значну вагу
З чого складається матерія і увесь Всесвіт? Які сили діють у Всесвіті? З відео ви дізнаєтесь про Стандартну модель — теоретичну конструкцію, що описує всі елементарні частинки та взаємодії між ними.
https://www.youtube.com/watch?v=_dWIF-Fng_w
ЧОЛОВІЧІ СЕКРЕТИ ВИРАЗНОСТІ: БУКОВИНСЬКІ ҐЕРДАН, БАСМА
За матеріалом Іванни СТЕФ’ЮК – кураторки етнографічного проєкту «Спадщина», завідувачки науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури БЦКМ, кандидатки філологічних наук, письменниці
Багато кого дивує, що буковинські чоловіки споконвіку носять шийні прикраси, притому дуже виразні. А з іншого боку – тут нічого дивного: відчуття краси зі статтю, віком чи іншими факторами не завжди пов’язане. Таке чуття швидше вроджене.
Телескоп ім.Джеймса Вебба продовжує вражати — цього разу він зазирнув вглиб галактики Колесо Воза та розкрив нові деталі про зореутворення та чорну діру в її центрі. Потужні інфрачервоні інструменти JWST отримали детальне зображення як самої галактики, так і двох супутніх менших галактик поруч. Це фото дає змогу подивитись на еволюцію Колеса Возу протягом мільярдів років.
5 серпня - Місяць у фазі першої чверті
10 серпня - Місяць у перигеї, в 359 830 км від Землі
12 серпня - Місяць у 5° південніше Сатурну. Повня
13 серпня - Максимум активності метеорного потоку Персеїди (до 50 метеорів на годину)
14 серпня - Сатурн у протистоянні
19 серпня - Місяць у фазі останньої чверті та 2° північніше Марсу
20 серпня - Максимум активності метеорного потоку Цигніди (до 15 метеорів на годину)
22 серпня - Астероїд Веста у протистоянні. Місяць в апогеї, у 405 418 км від Землі
24 серпня - Комета Вільсона-Гаррінгтона в перигелії, в 0,967 а.о. (144,6 млн км) від Сонця
27 серпня - Новий Місяць. Меркурій у найбільшій східній елонгації (27,3°)